Casting – regulamin i FAQ

SPIS TREŚCI

§1. Co dokładnie oferuję.
§2. Co wymagam.
§3. Rekwizyty do dyspozycji.
§4. Jak należy się zgłaszać.
§5. FAQ (najczęściej zadawane pytania)
§6. Reszta informacji.

§1. Oferuję nieodpłatnie:
– Przymierzanie stroju, peruk, rekwizytów, które pasują na ciebie rozmiarowo. Lista rekwizytów w paragrafie 3.
– Sesje zdjęciową.
– Obróbkę graficzną zdjęć.
– Rady odnośnie modelingu, wizerunku i marketingu, wykorzystywaniu predyspozycji i umiejętności (*), skuteczne zwiększanie zasięgu itp.
– Dostęp do statystyk na podstawie ankiet, na co zwracają uwagę fani cosplayu (ponad 700 odpowiedzi)
– Jeżeli będzie potencjał, czy też fani coś dostrzegą, oferuję współpracę w dalszym promowaniu w roli cosplay-idolki, a co z tym idzie szansę na sporą popularność i zarobek (zyski z dotacji, specjalnych zleceń itp).

§2. W zamian wymagam:
– Zgody na wykorzystanie twojego wizerunku, czyli zdjęć, które zostaną wykonane podczas sesji
– Dostosowanie się do zasad np. stroje nie pasują, to nie wciskamy się w nie na siłę.

*Śpiewasz, tańczysz, grasz na czymś, masz inny talent? Dla przykładu. Jeżeli wrzuci się dwa filmiki, “zbieranie grzybów” i “zbieranie grzybów cosplay” ten drugi będzie znacznie popularniejszy. Cosplay więc może być użyty by promować swój talent, bądź promować cosplay swoim talentem.

§3. Rekwizyty
12 peruk, 13 uniformów, 4 pary kocich uszu, koci jak i lisi ogon, cat paws (kocie łapy), masa przeróżnych rajstop, zakolanówek w paski, nie paski, kocie, kawaii itp. kokardki (hairbow), 3 pary okularów (oczywiście zerówki), oraz 2 gorsety wyszczuplające, jeżeli ktoś będzie chciał zwęzić talie.

§4. Jak należy się zgłaszać.
– Należy napisać prywatną wiadomość do Kalisz Anime / Manga / Japonia /
– Umieścić w wiadomości informacje takie jak wiek, wzrost. Dodaktowe info typu Szerokość klatki, talii, bioder również będą pomocne.
– Dodać zdjęcia. Mogą być z makeupem jak i bez. Więcej zdjęć, większe spektrum do oceny.
– Napisać, czy ma się jakieś doświadczenie w cosplayu, modelingu
– Jeżeli ma się jakieś talenty, warto o nich wspomnieć.

§5. FAQ

1. Trzeba mieć doświadczenie?
– Nie. Teoretycznie każdy może spróbować. Nie jest to żadna profesjonalna sesja ze sztabem ludzi. Dla ciebie jest to szansa ciekawej zabawy, jak to się w cosplayu wygląda, czy też opcji “Spróbuję. W końcu za darmo, a nóż się uda, internet mnie pokocha, będę sławna!”.

2. Ile trzeba mieć lat?
– “Teoretycznie” wiek nie gra roli, lecz nie oszukujmy się, trzeba konkurować z Azjatkami, które wyglądają młodo. Na pewno osoby niepełnoletnie muszą poinformować rodziców o tym.

3. Trzeba mieć sylwetkę niczym modelka?
– Gdybym szukał modelek, to szukałbym kogoś z doświadczeniem i to w innych miejscach, a są strony od tego jak maxmodels. W cosplayu bardziej się liczy bycie “kawaii“. Oczywiście na azjatyckim rynku kariery się nie zrobi jak się jest otyłym, ale trzeba rozumieć, że parę kilogramów za dużo nie oznacza bycie otyłym.

4. Każdy może się się zgłosić?
– Zgłosić może się każdy, lecz zastrzegam sobie prawo do odmowy. W końcu nie robię tego tylko dla zabawy. Szukam perełek, które podbiją Azjatycki rynek, tak więc trudno bym poświęcał czas i pieniądze na każdą osobę, która się zgłosi ponieważ chce sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia w fajnych strojach.

5. Panie, ile można zarobić na tych kosplejach?
– Od bycia na minusie do kilkudziesięciu tysięcy. To jest kwestia wielu współczynników. Ktoś może mieć tysiąc fanów, 10 tys, inny 100 tys. Również można mieć 100 tys fanów, a 10 patronów, czy też tysiąc fanów i 100 patronów. Może się pojawić bogaty, zagorzały fan, który wspomoże ogromną wpłatą. Można mieć 0 zleceń, można mieć i kilkadziesiąt. To jest indywidualna sprawa, którą nie da się ocenić, obliczyć dokładnie. Trzeba pamiętać, że wszystko polega na budowaniu marki, swojej osoby. Nikt po pierwszym cosplayu nie staje się sławny.
Napisałem na początku, że można być na minusie, ponieważ naprawdę jest to wielka okazja dla osób chcących spróbować. Osoba, która chciałaby sama wykonać cosplay musiałaby liczyć na spokojnie na wydatek rzędu 4 cyfrowych sum, czyli kupno stroju (100-1000zl), butów (100-400zł), peruki (80-250zł). Potem pozostaje kwestia fotografa, makijażystki, retuszera, marketingowca, wypożyczeniu lokum i wychodzi kosmiczna suma.

6. Panie, trzeba się tam w tym kosplejach rozbierać?
– Nie, ponieważ nie są to żadne rozbierane, erotyczne sesje. Zamiast próbować to opisywać, warto obejrzeć sobie zdjęcia innych dziewczyn. W takim klimacie są robione zdjęcia, tak więc żadnych “pantyshotów“, “panchira“, zdjęć w bieliźnie, eksponowania piersi itp.

7. W który dzień odbywa się sesja?
– Dokładną datę należy ustalić indywidualnie tutaj Kalisz Anime / Manga / Japonia /

8. Gdzie odbywa się sesja? Jest opcja zrobienia jej u mnie, czy też w innym miejscu?
–  Jeżeli masz odpowiednie warunki, czemu nie. Zdjęcie wykonuję w mieszkaniu brata, jeżeli będzie miał dobry humor użyczyć. Również zdjęcia w plenerze są opcją.

9. Można przyjść z kimś?
– Tak. Dla niektórych sam na sam przed obiektywem może być niezręczne, tak więc osoba wspierająca może pomóc w tej sytuacji. Żeby nie stała jak kołek, zawsze przydadzą się dodatkowe ręce do pomocy, by np. potrzymać blendy. 😉

10. Co z makeupem?
– Makeup jest w twoim zakresie. Trudno bym wydawał hajs na makijażystkę, ponieważ ktoś chce sobie przymierzyć strój. Szybko bym zbankrutował. Makijaż, profesjonalne przygotowanie jest wtedy, gdy umawiamy się na prawdziwą sesje.

 

11. Reszta informacji
Myślę, że takich sytuacji nie będzie, lecz w razie poważnego uszkodzenia stroju przez niezastosowanie się do powyższego regulaminu użytkownik zostanie obciążony kosztami naprawy. Nie chodzi już o pierdoły typu zakolanówki, ale jak mundurek nie pasuje, to nie należy się w niego wciskać na siłę. Stroje cosplayowe są po to, by wyglądały, więc lepiej na nie uważać.